Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on maj 14, 2018 in Inne | 0 comments

Psie życie.

Czy to choroba?

To, że nasz pogodny przyjaciel w jednej chwili zmienia się w kulkę nieszczęścia, nie zawsze sygnalizuje nam chorobę czy coś złego. Nie interesuje go ulubiona zabawka. Zazwyczaj zdyscyplinowany, nauczony czystości pies nasikał na nasz ulubiony dywan. Wstrzymaj się od karcenia go w takiej sytuacji. Być może zwierze jest tak samo zdziwione, jak właściciel i nie jest to kwestia złośliwości czy nieposłuszeństwa.

Ten pierwszy raz.

Pierwsza cieczka u psa pojawia się zwykle w wieku 6-24 miesięcy. Jeżeli czekamy już, dwa lata i nic. Warto skonsultować sprawę z weterynarzem. Chodzi przecież tu o zdrowie, naszej pociechy.Wszystkie objawy mogą być związane z psią cieczką. Zadajesz sobie na pewno wiele pytań. Jak długo trwa cieczka u psa? Jakie są jej objawy?

Wahania nastroju.

Burza hormonalna dopada także zwierzęta. Jak dotąd szczęśliwy przyjaciel, może nie mieć apetytu czy być mniej aktywnym psiakiem. Większa ochota na wodę także może być dla nas znakiem, że to już. Związane jest to ze zmianami zachodzącymi w organizmie czworonoga. Zmienia się także zapach moczu zwierzęcia. Istnieje możliwość zatrzymania cieczki środkami hormonalnymi w zastrzykach. Jest to jednak rozwiązanie raczej jednorazowe, przy dłuższym stosowaniu może zrobić więcej szkód niż pożytku i zagrozić zdrowiu naszej suki. Najciekawsze jest nie to, jak długo trwa cieczka, ale fakt, że od wieku szczeniaka powtarza się przez cały okres życia psa, nie przysługuje tu menopauza.