Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on gru 2, 2017 in Kulinaria | 0 comments

Aromatyczna wanilia – ekstrakt z wanilii

Wanilia od lat uchodzi za jedną z najlepszych przypraw i uważana jest za produkt z najwyższej półki. Bardzo często jednak w wielu sklepach znaleźć można stosunkowo tani ekstrakt z wanilii, który jednak pełen jest sztucznych, tańszych zamienników prawdziwego produktu. W tym przypadku nie opłaca się oszczędzać – niższa cena ma bowiem określony powód. Mimo, że wydamy stosunkowo dużo pieniędzy, zamiast aromatycznej i naturalnej przyprawy dostaniemy jej zamiennik, który pozbawiony jest charakterystycznego zapachu i smaku.

 

 

Warto zatem wybierać wyłącznie produkty, które wykonane są w stu procentach z prawdziwej wanilii. Trzeba zatem czytać skład i etykiety. Najlepiej zaopatrzyć się w produkt pochodzący wyłącznie z wyselekcjonowanych źródeł i bezpośrednio z krajów pochodzenia wanilii, czyli: Tahiti, Madagaskaru czy też Papui Nowej Gwinei.

Ekstrakt wydobywany jest z ziaren rośliny, które wyselekcjonowane są ze względu na swój wyjątkowo mocny aromat. Naturalny ekstrakt z wanilii to produkt przeznaczony do bezpośredniego użycia i spożycia, który ma naprawdę szerokie zastosowanie w gastronomii. W tym przypadku jedna laska wanilii odpowiada około 2-3 łyżeczkom płynu.