Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on lis 10, 2017 in Kulinaria | 0 comments

Zdrowe oczy dzięki borówce – tabletki z borówki na oczy. Borówka na wzrok.

W przypadku pojawiających się problemów ze wzrokiem warto zainteresować się roślinami leczniczymi, które poprawiają wzrok oraz mają dobroczynny wpływ na oczy. Oprócz warzyw bogatych w beta-karoten, świetlika łąkowego, rumianku czy pyłku pszczelego, dużą popularnością, ze względu na skuteczność i wyjątkowe właściwości, popularna jest obecnie borówka amerykańska. Borówka na wzrok działa dzięki zawartym antocyjanom – związkom, które zwalczają wolne rodniki, regenerują także uszkodzone przez nie komórki oka.

 

Ponadto, uszczelniają naczynia krwionośne, dzięki czemu gałka oczna jest lepiej ukrwiona. Polepsza się jakość widzenia oraz niwelowane jest tzw. zmęczenie oczu. Ponadto, związki zawarte w borówce wspomagają pracę siatkówki w przystosowywaniu się do ciemności i światła, zatem zauważalnie poprawia się także widzenie nocą.

Wyciąg z borówki jest zatem jednym z najważniejszych środków zielarskich, które pozytywnie wpływają na wzrok i wspomagają leczenie chorób oczu. Spożywanie surowych owoców lub też systematycznie przyjmowane tabletki z borówki na oczy są szczególnie polecane osobom, które spędzają dużo czasu przed komputerem oraz kierowcom.