O Blogu

Rozwinięcie jest wtedy, kiedy tekst już się zaczął, ale jeszcze nie kończy. Rozwiniecie jest tam, gdzie zgłębianie tematu. Rozwinięcie jest zawsze, kiedy chcesz więcej. Rozwinięcie jest też wtedy, kiedy poznajesz siebie. Coraz bliżej, lepiej, dokładniej…

W słowie „rozwinięcie” kryje się dla mnie cała istota tego bloga i mojej aktywności, na pewno zawodowej, a w dużym stopniu i osobistej. Pociąga mnie wieloznaczność tego słowa oraz fakt, że odnosi jednocześnie do wszystkich tych obszarów, które są w moich działaniach najważniejsze.

rozwiniecie.pl jest o pisaniu. Trochę o nauce pisania, ale bardziej chyba nawet o radości, jaką pisanie daje. Ja oferuję narzędzia, objaśniam, naprowadzam i wskazuję możliwości, jakie kryją się w różnych konfiguracjach 32 liter polskiego alfabetu. Podpowiadam, co zrobić, żeby słowa stanęły po naszej stronie i przestały kryć się gdzieś głęboko w zapomnianych częściach umysłu. Pokazuję, jak proste zabiegi literackie mogą zmienić wydźwięk tekstu. Zachęcam do eksperymentów na języku. Zapraszam do pisania. A na często pojawiające się w takich momentach pytanie: „Ale od czego zacząć?”, odpowiadam: „Od rozwinięcia”…

Jeśli nie wiesz, od czego zacząć, zacznij od rozwinięcia. Od najsilniejszej myśli, pomysłu, obrazu. Od czegokolwiek. Początek i zakończenie w odpowiednim momencie obudują rozwinięcie.

rozwiniecie.pl jest też o rozwoju osobistym. Jest o drodze, którą z całego serca polecę każdemu, kto chce od swojego życia czegoś więcej. Każdemu, kto chce żyć w zgodzie z sobą, swoimi potrzebami, pragnieniami. Wiem, że dzisiejsza rzeczywistość roi się od przeróżnych pomysłów na drogę do szczęścia, spełnienia. Zza każdego niemal rogu wyskakuje nowa propozycja, jak już od tej chwili, niewielkim wysiłkiem, ale za to z przygniatającym efektem, rozpocząć nowe życie. Powiem tak… w takim bogactwie na pewno znajdzie się metoda dla każdego, kto tylko chce ją znaleźć. Ja znalazłam swoją i nią będę się na tym blogu dzieliła.

Wszystko, czego potrzebujesz do szczęścia i spełnienia, jest w Tobie. Bliska i szczera relacja z samym sobą sprawi natomiast, że będziesz miał dostęp do całego swojego potencjału.

rozwiniecie.pl jest wreszcie o zadawaniu pytań, wątpliwościach i poszukiwaniach: własnych odpowiedzi, indywidualnych metod, albo po prostu czegoś więcej. Właśnie! Czegoś więcej! Sięganie po coś więcej, zaglądanie wgłąb, robienie kolejnego kroku, zmiana tego, co niewygodne na to, co komfortowe leżą w mojej naturze. Kiedy tylko coś mnie zainteresuje, chcę wiedzieć więcej. Kiedy coś nie jest dla mnie jasne, chcę zrozumieć. Kiedy w moim ciele pojawia się emocja, odczucie, chcę się w nie zagłębić i czuć prawdziwie.

Wierzę, że warto rozwijać i zgłębiać tematy, które nas interesują i są dla nas dobre. Całą resztę najlepiej zwinąć i odłożyć na półkę – może jeszcze kiedyś przyjdzie ich czas.

Bo teraz jest czas na… rozwinięcie!